11. Anneli Mägi        34.46 kmh  Kullipesa

EMV Ühepäeva Kiirussõidu 2015 tulemused

Tulemused

Purjelaua kiirussõidu EMV II etapp, ühepäeva kiirussõit, peeti esimese sügistormiga Pärnumaal, Reiu rannas.

Soe ja päiksepaisteline ilm ning tugev tuul oli randa meelitanud 16 võistlejat. Võistlusformaadi kohaselt pidid osalejad etteantud aja jooksul, täpselt määratletud ala peal, sõitma maksimaalselt parema 1×10 sek keskmise kiiruse.

Etapi esikoha saavutas Jüri Kaldoja (klubi Piraat) tulemusega 62,979 km/h. Teise koha saavutas Erno Kaasik (Team Extreme) tulemusega 62,737 km/h. Kolmandaks tuli Martin Keernik 61,125 km/h.

Naistest saavutas esikoha Helle Väin (Chica) kiirusega 45,652 km/h. Järgnesid Anneli Mägi (44,289 km/h) ja Cerli Aulik (35,999 km/h), mõlemad Team Tahe’st.

Fotod, autor Tõnis Kask

EMV etappi toetasid Prike ja Eesti Purjelaualiit.

Kiirussõidu EMV 2015 koondtulemused

Tulemused

Kahest etapist koosnenud purjelaua kiirussõidu Eesti meistriks tuli tänavu Jüri Kaldoja Erno Kaasiku ja Aivo Prükki ees.

Esimesel etapil arvestati 5 x 10 sek keskmise kiiruse tulemust, mida sai sõita hooaja jooksul vabalt valitud ajal ja kohas. Teisel etapil arvestati 1 x 10 sek keskmist kiirust. Viimane oli ühepäevane, Reiu rannas toimunud võistlus. Võistlejate täpsed kiirused saadakse GPS seadmete abil.

Jürka
Kiirussõidu Eesti meistritiitli võitis Jüri Kaldoja. Täielik pühendumine purjelaua kiirussõidu distsipliinile tõi võidud mõlemal etapil. 5 x 10 sek keskmise kiiruse tulemus oli 70,88 km/h ja ühepäeva 1 x 10 sek tulemus 62,979 km/h. Eesti meistrivõistluste teise koha saavutas Erno Kaasik (Team Extreme). Kolmanda kohaga pääses esmakordselt poodiumile Aivo Prükk (Ma ja Sa). Hooaja kõik kiiremad tulemused sõideti seekord Häädemeeste kandis.

Naiste arvestuses saavutas esikoha Helle Väin (Chica). Järgnesid Anneli Mägi ja Cerly Aulik, mõlemad Team Tahe’st.