Alustame vanast heast gps seadmest GT31. Paljud kasutavad seda tänapäevani, GT31 eeliseks on hea akumaht, umbes nii, et kevadel laed aku täis ja sügiseni kestab, hea on ka faili salvestamine mälukaardile.

Vead, mis esinevad GT31 kasutamisel.

1. Unustatakse merele minnes lukustamata. Sellisel juhul võib kindel olla, et lähete seadme nuppude vastu ja setting muutub.
2. Kindlasti peaks kasutama veekindlat kotti, kepsu ei maksaks panna kalipso alla, sest võib juhtuda, et signaal satelliitidega jääb lahjaks ja fail tuleb katkendlik või üldse mitte.
3.Vahel võib juhtuda, et mälukaarti väljavõttes, läheb mälukaardil olev väike nupuke luku asendisse, sellisel juhul seade ei salvesta.
4. Lisaks veel lihtsad asjad, kaldale tulles unustatakse keps väljalülitada või võetakse kaart enne välja, kui seade on väljalülitatud, ka sellisel juhul võib teie tulemus tühja minna.

Üldiselt on GT 31 lollikindel seade ja kestab. Uuematest kepsudest soovitaks GW52 asemel GW 60, mis on igati mugavam ja kaasaegsem. Tegemist on käelkantava gps seadmega, hästi mugav, lihtne ja hea tarkvaraga. Miinuseks on lühem aku kestvus, eriti, kui panete salvestamise 5*1 sekundis, targem oleks sõita 1*1 sekundis, kui ei ole tegemist mingi rekordi üritusega. Mõningad vead, mis võivad ette tulla.
1.Kiirust sõitma minnes peab alati eelnevalt vana faili ära kustutama.
2. Faili allalaadides vaata, et juhtme käpp oleks ilusti kella küljes.

Kõige targem on alati enne sõitu gps seade üle kontrollida, et ei juhtuks, et veel avastad aku tühjana või mälukaarti pole kepsus.
Algajal on mõistlik vanemate sõitjate käest nõu küsida. Tark oleks osta ka gps seade kindla müüja käest, siis saate kindlad olla, et gps-s on õige tarkvara ja kehtib garantii. Lisainfot settingute ja tarkvara kohta saate gps speedsurfing kodulehelt.